top of page
Give box
Give box

Ogromną rolę życia zero waste stanowi PONOWNE UŻYWANIE tego co posiadamy, aby nie zwiększać zapotrzebowania na nowe zasoby naszej ziemi. Dlatego stworzyliśmy Give Box, który znajduje się wewnątrz ziemiosfery. W całym Gdańsku są tylko dwa, z czego jeden znajdziecie u nas. Dzięki tej inicjatywie mnóstwo rzeczy mogło otrzymać drugie, a nawet trzecie, życie.

Zamysł jest prosty, weź to czego już nie chcesz lub nie potrzebujesz i  przynieś to do naszego Give Box'u, a ktoś inny będzie mógł dać im drugie życie. Wszystko jest mile widziane: od kubków do perfum, od płyt DVD do zabawek, wszystko co myślisz, że może być przyniesione do naszego Give Box'u oprócz ubrań, butów lub rzeczy o dużych gabarytach, które się nie zmieszczą. Jeśli nie jesteś pewna_y, czy możesz coś przynieść, napisz do nas wiadomość na facebook'u i damy ci znać!

Przed zakupem czegoś nowego, pomyśl o nas i nas odwiedź. Może to czego potrzebujesz czeka na Ciebie w naszym Give Box'ie za darmo!

IMG_3469_edited.jpg
Book crossing

Inna inicjatywa polegająca na współdzielonej ekonomii to book crossing. Kiedy już przeczytamy książkę, to są znikome szanse, że sięgniemy po nią drugi raz, więc dlaczego by nie podzielić się swoją kolekcja z innymi? Wyobraź sobie, ż wszyscy dzielimy się swoimi książkami... nikt nie musiałby kupować nowych książek, a mnóstwo drzew i tuszu byłoby uratowanych!

Przed kupnem nowych książek, przyjdź do nas i zobacz czy przypadkiem nie ma tego na naszej półce do book-crossingu!

Book crossing
Plant exchange
Plant exchange
IMG_3465_edited.jpg

Kochamy zieleń i rośliny, co można odczuć wchodząc do Ziemiosfery, więc w ramach naszych eko inicjatyw nie moglibyśmy zapomnieć o wymiance roślin!

Zasady są proste: przynosisz jedną roślinkę i bierzesz jedną, która ma podobny rozmiar. W ten sposób rośliny, które nie czują się dobrze w jednym domu (nie mają dostatecznej ilości światła, opieki, wilgotności, itp.), zamiast wyrzucania ich do śmietnika BIO, mogą znaleźć one nowy dom i szczęsliwego nowego właściciela ;)

Na wymiance roślinek możesz również znaleźć nasiona i akcesoria do roślin.

Clothes exchange

Jeszcze raz - PONOWNE UŻYWANIE :)

Każdy ma mnóstwo ubrań, prawda?

Albo jesteś kolekcjonerem, który nosi ubrania po babci, z liceum itp. albo może czujesz potrzebę, by odświeżyć szafę kilkoma nowinkami tego sezonu? Albo może kupujesz tylko i wyłącznie z drugiej ręki i oddajesz to czego już nie nosisz? A może jesteś gdzieś pomiędzy?

 

Nie ważne jaki masz styl czy rozmiar-zawsze możesz się wymieniać! Jeśli, tak jak my, martwisz się o środowisko, możesz wymieniać się ze swoimi znajomymi. Zamiast kupować nowe rzeczy, kupuj z drugiej ręki, używaj ponownie i ponownie to co już posiadasz i kupuj tylko to, czego naprawdę potrzebujesz w jakości, która sprawi, że ten element garderoby będzie trwał, jak możesz poczuć się niesamowicie nosząc coś nowego?

W Ziemiosferze możesz na nas liczyć! Przez cały maj i czerwiec 2021 roku organizowaliśmy rozdajkę ciuszków z drugiej ręki. Wielu z Was skorzystało z okazji, żeby odświeżyć swoją szafę ubraniami, które pochodziły z naszej rozdajki ciuszkowej. Ta inicjatywa tak bardzo dobrze się przyjęła, że na poważnie myślimy nad stworzeniem społecznej szafy, gdzie każdy będzie mógł wymienić swoje ubrania na coś nowego. Przynosisz jedno ubranie-bierzesz jedno ubranie.

Jeśli spodobał ci się pomysł społecznej szafy-wypromuj nas na opiniach google za pomocą swojej rekomendacji i czekaj na dalsze informacje! Jak tylko inijcatywa wejdzie w życie - powiadomimy o tym na naszych social mediach ;)

 

Clothes exchange
Ziemiosfera_full_b@2x.png
bottom of page