top of page
Idea ekocentrum

ZiemioSfera to pierwszy w eko-spot w Województwie Pomorskim. To miejsce łączące ideę sklepu zero-waste z inicjatywami i edukacją przyjazną środowisku, jak również zacieśnianiu relacji społeczności lokalnej.

Sklep oferuje produkty lokalne, zdrowe i wyprodukowane z przestrzeganiem zasad zrównoważonego rozwoju. W ofercie znajdziesz ekologiczną żywność na wagę, naturalne kosmetyki i produkty do higieny domu, surowce do DIY, czyli samodzielnego przygotowania kosmetyków, mydeł, świec itp., eko akcesoria z naturalnych materiałów czy upcyklingu. Wszystkie produkty są dostępne na wagę lub w ekologicznych opakowaniach.  

Sklep został zaprojektowany z myślą o wygodzie i praktyczności.  Żywność dostępna jest w dyspenserach oraz specjalnych pojemnikach z przezroczystą pokrywką. Wszystko zostało przygotowane tak, by łatwo można było pakować do swojego. Zero waste z nami jest naturalnie proste!

c67386303fe932794bf45d3815dabfe1.png

Na miejscu są też organizowane warsztaty, spotkania, prezentacje czy dyskusje w duchu szeroko pojętej ekologii, zero waste, samorozwoju i życia bliżej natury. Chcemy dzielić się ekologicznymi nawykami, które są w zasięgu każdego z nas i zwiększać świadomość w zakresie zmian klimatu. Chcemy inspirowaćinych do zmiany małymi kroczkami i pokazać jak przyjemnym jest życie w zgodzie z naturą. 

Jeśli chcesz się dowiedzieć jakie są nadchodzące warsztaty, zerknij na zakładkę warsztaty. Możesz zarezerwowaćswoje miejsce TUTAJ

Przestrzeń Ziemiosfery jest też otwarta na twoje inicjatywy. Jesli chcesz taką zorganizować daj nam o tym znać.

W przestrzeni Ziemiosfery znajdziesz też kawiarnię serwującą pyszne ciepłe napoje, ciacha (tradycyjne, wegańskie czy bez glutenu), przekąski na słono i słodko, idealne "to go" w drodze na pociąg czy do pracy. 

 

Jesteśmy przekonani, że zasiąście przy wspólnym stole, spędzenie razem czasu przy herbatce czy kawie jest najlepszym sposobem na zacieśnienie więzi społeczności lokalnej. Mamy nadzieję, że każdy się tu poczuje częścią globalnego ruchu na rzecz klimatu,  znajdzie inspirację i przekuje chęci na czyny, jeden mały kroczek na raz!  

Przyjdź spróbować pysznych deserów, słonych wypieków, herbat, ziół i kawy. Na ciepło lub schłodzone. Tak jak Ci pasuje. Mamy nadzieję, że tak jak i my poczujesz się tutaj odprężony/a i naładujsz baterie pozytywną energią. Z wami stworzyliśmy oazę w mieście. Roślinna atmosfera,  naturalne materiały wyposarzenia, piękne zapachy i towarzystwo życzliwych osób, które podzielają miłość do natury i piękna...

To wszystko tu na Ciebie czeka :) Zapraszamy!

3a1c4001e8735bf7913444b0e6106291-min.png
Wizja
Wizja

Ziemiosferę widzimy jako miejsce inkluzywne, dla każdego, kto chce zwiększyć swój pozytywny wpływ na środowisko i własne zdrowie.  Wraz z grupą wspaniałych ludzi stworzyliśmy to miejsce by wzajemnie się rozwijać oraz inspirować do działania dla ludzi i środowiska. 

 

Chcemy pokazać wszystkim jak łatwo można zmniejszyć ilość plastikowych śmieci, które produkujemy, jeść zdrowo bez faszerowania się szkodliwymi substancjami i dbać o siebie oraz dom w naturalny sposób. Chcemy pokazac, że jest to przyjemna ścieżka, pełna uśmiechu i piękna.

Naszym marzeniem jest by by zwiększyć bioróżnorodność w Trójmieście i stworzyć ogród permakultury w sercu aglomeracji. Poza tym,  praca z firmami i innymi instytucjami jest nam bardzo bliska. Tylko wszyscy razem możemy zwiększyć nasz pozytywny wpływ i zadbać o wspólne jutro.

Poznajmy się!
Poznajmy się!

Cześć!

Tu Patrycja i François. Preferujemy rozmowę na 'żywo' więc zapraszamy do odwiedzin :)

Jeśli jednak juz teraz chcesz wiedzieć skąd się wzieliśmy to zapraszamy do lektury.

 

Jesteśmy parą miłośników natury, przejętych stanem naszej planety i chcących działać.

 

Od dłuższego czasue było nam coraz bardziej nieswojo z nadmiarem kapitalizmu, który woli kontrolować i podporządkować naturę niż z nią współgrać.  Widząc negatywne skutki aktualnego systemu, na różnych polach, tak bardzo wzajemnie, globalnie powiązane, czuliśmy się coraz bardziej sfrustrowani. 

 

Zaczęliśmy z małymi zmianami, kroczek po kroczku zmieniając różne aspekty naszego życia. Zaczęliśmy od porządnego sortowania śmieci, jeździliśmy na rowerze, zaczeliśmy zwracać uwagę co ląduje na naszym talerzu, zmieniliśmy produkty, którymi czyściliśmy dom i którymi pielęgnowaliśmy siebie...  Poczuliśmy, że jesteśmy na dobrej drodze więc zaczeliśmy się udzielać w miejskich wolontariatach, warsztatach i innych eko partycypacyjnych akcjach o zrównoważonym rozwoju, zero waste, ekonomii cyrkularnej i zdrowym, roślinnym odżywianiu. Patrycja współorganizowała półkolonie 'poznajemy naturę na swoim podwórku' dla dzieci w Liège, współtworzyła warsztaty zero waste z domem Kultury w Dison,  pracowała jako wolontariuszka w ogrodach społecznych na 'Coteaux de la Citadelle' i była zaangażowana w budowanie ogrodu społecznego jednej z dzielnic w środku miasta Liège. Razem z Frankiem mieszkała off grid, czyli w autonomicznych wioskach, gdzie pomagali w gospodarstwach permakultury.  To było na fascynującym wschodzie, w południowo- wschodniej Azji. Stamtąd też wróciliśmy jako instruktorzy tradycyjnej Hatha jogi, którą dzielimy się w Gdańsku. 

 

Po jakimś czasie chcieliśmy pójść o krok dalej. Uświadomiliśmy sobie, że to, co nas napędza to współdziałanie i dzielenie się wizją zrównoważonego stylu życia, w harmonii ze sobą i z naturą. .  Właśnie dlatego zostawiliśmy za sobą Belgię, komfort i stabilną pracę, oddaliśmy to, co posiadaliśmy by zacząć od zera w duchu minimalizmu już w Polsce i stworzyliśmy Ziemiosferę! 

Wiemy, że świat potrzebuje zmiany, dlatego zaczęliśmy od siebie i chcemy kontynuować inspirować innych. Wszyscy razem możemy mieć ogromny i pozytywny wpływ na naszą społeczność i ekosystem. Zapraszamy Cię więc na pokład małych eko kroczków i mini codziennych zmian, które zmieniają nasze jutro na pogodniejsze.

Chcemy zmiany, a możemy jej dokonać tylko z Tobą!

Poznajmy się 
Poznajmy się

Zapisz się do naszego newslettera

Dziękujemy za dołączenie!

Ziemiosfera_full_b@2x.png
bottom of page