top of page

sob., 28 paź

|

Ziemiosfera // LAS

Spacer z uważnością

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Spacer z uważnością
Spacer z uważnością

Czas i lokalizacja

28 paź 2023, 11:00 – 12:00

Ziemiosfera // LAS, Romana Dmowskiego 10 A/i B, 80-264 Gdańsk, Polska

O wydarzeniu

Zapraszamy na spacer z elementami treningu uważności!

_____________________________________________________________________

Mindfulness lub uważność – proces psychologiczny koncentrowania uwagi na wewnętrznych i zewnętrznych bodźcach występujących w danej chwili, który może zostać rozwijany poprzez medytację lub inne ćwiczenia. (Wikipedia)

Shinrin-yoku (jap. 森林浴; kąpiel leśna) – prozdrowotna praktyka kontaktu z naturą (głównie środowiskiem leśnym) powstała w Japonii, początkowo popularna na Dalekim Wschodzie, obecnie na całym świecie. Polega na wolnych, relaksacyjnych spacerach i odbiorze naturalnego otoczenia wszystkimi zmysłami. Może być wykorzystywana jako technika profilaktyczna, rehabilitacyjna lub wspomagająca leczenie. Zanurzenie się w leśną atmosferę przywodzi na myśl zanurzenie się w wodzie – do czego właśnie nawiązuje nazwa. (Wikipedia)

_____________________________________________________________________

Na czym to właściwie polega?

- Spotykamy się w Ziemiosferze o godzinie 11:00 - Na miejscu omawiamy po krótce teorię dookoła kąpieli leśnych - Ok. godziny 11:20 całą grupą ruszamy do Parku Jaśkowej Doliny (wejście za CH Manhattan) - Po końcowym omówieniu i rozmowie podsumowującej każdy rusza w swoją stronę

Spacer wraz z końcowym omówieniem doświadczeń uczestników będzie trwał maksymalnie do godziny 12:00

_____________________________________________________________________

Wydarzenie jest skierowane zarówno dla osób dorosłych, jak i do młodzieży i dzieci. Trasa spaceru po Parku Jaśkowej Doliny to około 2 km. Prosimy o odpowiednie dobranie ubioru do panujących tego dnia warunków pogodowych.

Udział w spacerze jest bezpłatny. Na miejscu będzie stała puszka/słoik do którego można wrzucić dobrowolny datek.

Uwaga! ilość miejsc jest ograniczona, dlatego osoby chętne do wzięcia udziału w wydarzeniu proszę o kontakt poprzez stronę: Mateusz Kalkowski - Znów Czuć Się Sobą, bądź telefonicznie/sms pod numer: 537 561 054

Prowadzący: Mam na imię Mateusz. Jestem psychologiem, terapeutą Gestalt w trakcie szkolenia klinicznego. Prowadzę indywidualne wsparcie terapeutyczne dla młodzieży oraz osób dorosłych. Posiadam doświadczenie w prowadzeniu grup socjoterapeutycznych. Prywatnie praktykuję medytację Mindfulness oraz Kąpiele Leśne (Shinrin-yoku), co chciałbym promować, jako ważny czynnik profilaktyki zdrowia psychicznego. Fascynuje mnie świat grzybów, a w szczególności sieci mykoryzowe, łączące grzybnie z roślinami, które tworzą pod powierzchnią ziemi systemy pozwalające przesyłać składniki odżywcze oraz informacje.

Bilety

  • Miejsce na spacer z uważnością

    0,00 zł
    Sprzedaż zakończona
  • Miejsce na spacer z uważnością

    0,00 zł
    Sprzedaż zakończona

Suma

0,00 zł

Udostępnij to wydarzenie

Ziemiosfera_full_b@2x.png
bottom of page