top of page

pt., 25 cze

|

Wipsowo

SLOW weekend!

Joga & dzikie rośliny na Mazurach

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
SLOW weekend!
SLOW weekend!

Czas i lokalizacja

25 cze 2021, 18:00 – 27 cze 2021, 16:00

Wipsowo, Wipsowo 44, 11-010, Poland

O wydarzeniu

20 czerwca - ostatni dzień zapisów!!

W czerwcu zabieramy Cie na SLOW WEEKEND! Joga & dzikie rośliny

Z noclegiem w luksusowej stodole i pysznymi wegetariańskimi posiłkami w cenie odpoczniesz od miejskiego pośpiechu..

A w programie:

-Praktyka jogi w słoneczku na trawce - poziom dla każdego

-Slow spacer zielarski - dowiesz się jakie dzikie rośiny zbierać i jak je przygotować w dzikiej kuchni

- Warsztaty zielarskie - zebrane ziółka przerobisz na maceraty 

- Warsztaty z kosmetyków naturalnych - użyjesz moc roślin do swej codziennej pielęgnacji 

- SPA w łaźni parwej w starym kurniku..... Ach błogi relaks! 

Czeka Cie wyjazd do mazurskiego siedliska "Wipsowo 44", gdzie odetchniesz od codzienności, naładujesz baterie, zadbasz o siebie poprzez jogę, mindfulness i spa oraz dowiesz się podstaw zielarstwa dla każdego. 

A to wszystko w pięknej scenerii i w cudnym towarzystwie Ziemio społeczności!

To teraz tak dokładniej..

Kiedy jedziemy? 

25-27.06.2021

Gdzie jedziemy? 

Do Slowhopowego siedliska wśród mazurskich łąk, lasów i niespiesznego celebrowania codzienności. Do domu o wysokim standardzie, wynajętego w całości na nasz wyjazd, gdzie czas wolniej płynie.. 

Chcesz obejrzeć? 

Kliknij tu: https://slowhop.com/en/places/learnrest-wipsowo-44.html

Co będziemy robić?

Wyjazd jest nastawiony na odpoczynek, reset i naładowanie baterii. Będzie jogowo i będzie zielarsko, by każdy wyjechał  naładowany pozytywną energią w ciele i umyśle oraz wiedzą zielarską do wykorzystania w dzikiej kuchni i kosmetykach.

A dokładniej? Oto i szczegóły:

Piątek 25.06:

przyjazd i zakwaterowanie 

18:00-19:00 obiado-kolacja 

19:00-20:30 czas dla Ciebie

20:30 -21:45 Wieczorna joga z relaksacją 

22:00 odpoczynek :)

Sobota 26.06:

7:00 Napar rozbudzający 

7:15- 8:45- Poranna joga z pranayamą 

9:00 -10:00 Śniadanie 

11:00-13:30 Sesja mindfulness - zmysły w naturze (opis poniżej) 

13/14:00 lunch 

16-18:00 Spacer zielarski + wykład: esencje ziołowe + dzika kuchnia 

18:00 obiado-kolacja 

19:30 -22:00 Wprowadzenie do peelingów ziołowych Wspólne SPA/ sauna parowa 

22:00 błogi relaks :)

Niedziela 27.06:

7:00 Napar rozbudzający 

7:15- 8:45- Poranna joga z pranayamą 

9:00 -10:00 Śniadanie 

11:00-13:00 Warsztat: naturalne kosmetyki ziołowe 

13/14:00 lunch 

Opis warsztatów:

1/ Część jogowa

Trawa pod stopami, niebo nad głową, śpiew ptaków i cieplutkie promienie czerwcowego słońca. Tak będzie wyglądała praktyka jogi na slow weekendzie…! 

Praktyka otwarta będzie dla wszystkich i dostosowana do poziomu osób, które z jogą nie miały styczności lub do asan wracają po przerwie. Jeśli więc dużo o jodze nie wiesz, to będzie świetna okazja by spróbować!

Będziemy ćwiczyć hatha jogę, czyli pozycje jogiczne wspomagające całościowe wzmocnienie i rozciągnięcie ciała, eliminację toksyn z organizmu i dotlenienie komórek wszystkich organów. Zwrócimy uwagę na nasz oddech oraz to, by w pozycji czuć się swobodnie. Na koniec praktyki zrelaksujemy ciało i umysł. Nie ma standardów do których trzeba dojść ani wymagań do spełnienia, jesteś tylko ty, twoje samopoczucie i możliwości konkretnego dnia. Jeśli o jodze słyszysz po raz pierwszy lub jest to dla Ciebie świeży temat to gorąco zapraszamy! Grupa będzie miała poziom otwarty/ dla początkujących.

3/ Część zielarska

-->Sesja mindfulness - zmysły w naturze

Rozbudzenie 5 zmysłów w naturze, z uwagą i celebracją, pozwoli Ci odkryć piękno TERAZ. Warsztat zakończymy medytacyjnym odosobnieniem w przyrodzie.

Podczas warsztatu doświadczysz przyrody każdym zmysłem. Dowiesz się jak poruszać się w lesie aby naprawdę zobaczyć, usłyszeć i poczuć otoczenie. Kontakt z żywiołami poprzez wzrok, zapach, smak, dotyk i słuch. Stopa w kontakcie z ziemią, skóra muskana przez ożywczy czerwcowy wiatr. Spokojne oczy patrzące szeroko i gotowe dostrzec najdrobniejszy szczegół. Czujne uszy, goszczące feerię dźwięków: rytm serca, śpiew ptaków i szelest traw. Nos, doskonały przekaźnik eterycznych treści. Nareszcie smak, zmysł rozpieszcza, pozwala wykorzystać potencjał rodzącego się lata.

-->Spacer zielarski

Czyli jak wybrać odpowiednie miejsce do zbioru roślin, jak wejść w relację z rośliną i dostrzec wyróżniające ją cechy. Dowiesz się jak pozyskać zielone liście na pyszną letnią sałatkę, jakie ziele zebrać na suszone herbaty, kosmetyczne maceraty i lecznicze intrakty.

Podczas warsztatu zbierzemy rośliny, z których przygotujesz wspaniałe naturalne kosmetyki. Możesz wykorzystać je w naszym wieczornym rytuale SPA lub zabrać ze sobą do domu.

-->Naturalne kosmetyki ziołowe

Warmińskie pagórki to bogactwo substancji aktywnych biologicznie. Zioła od zawsze towarzyszyły kobietom w pielęgnacji. Podczas warsztatów przygotujemy : tonik do twarzy, łąkową maseczkę, ziołowy olejek do pielęgnacji.

Organizatorki:

EKOsmos:

Natalia Dąbrowska: zielarka, fitoterapeuta, cukiernik specjalizujący się w ciastach bez glutenu, nabiału i cukru. Poprowadzi roślinne warsztaty kulinarne, zielarskie i kosmetyczne. Rozmiłowana w naturalnych metodach konserwacji żywności, szczególnie fermentacji i ekstrakcji tego, co w roślinie najcenniejsze. Uwielbia organizować zielarskie wyprawy i warsztaty kulinarne w naturze. Współpracuje m.in. z polskim instytutem zielarstwa i fitoterapii, studiami kulinarnymi, organizacjami NGO. Szkoli się w nurcie Wildniswissen. Publikuje artykuły w kwartalniku Kocham Zioła i Akademii Mistrzów.

Sundari Hatha Yoga / Ziemiosfera:

Patrycja Leonard-Pawuk działająca dla ludzi i ziemi. Jest certyfikowanym nauczycielem hatha jogi (YTT200) w Nepalu. Szkoliła się pod okiem Guru Ji, by zaraz po osiedleniu się w Polsce dzielić się swoją jogową pasją z innymi pod szyldem Sundari Hatha Yoga Gdańsk. Joga, którą prowadzi jest wpisana w nurt akademicki, a zajęcia otwarte dla każdego. Stworzyła i prowadzi ekocentrum Ziemiosfera w Gdańsku. Na co dzień prowadzi również warsztaty zero waste i dzieli się wiedzą, jak można być eko na codzień. Uwielbia uśmiech i dzielenie się pozytywną energią.

Inwestycja w siebie kosztuje:

earlybirds - SOLD OUT

midbirds - SOLD OUT

regular price -1390 zł / 750 zł w opcji zakwaterowanie + wyżywienie/ 1299 w opcji przy zapisie w 2 os // 

20 czerwca - ostatni dzień zapisów!!

W cenę wliczony jest nocleg oraz pełne wegetariańskie wyżywienie. Rozpoczynamy dzien porannym naparem, a inne ciepłe napoje typu kawa czy herbata są zapewnione. W cenę wliczone jest również SPA, łaźnia parowa, wszystkie materiały, surowce oraz pomoce. 

By zarezerwować miejsce kliknij tutaj: www.ziemiosfera.pl/warsztaty oraz opłać uczestnictwo do 5 dni po rejestracji. Istnieje możliwość wystawienia faktury.

Więcej info organizacyjnych: 

Przewidziana jest pycha dieta roślinna na lokalnych składnikach. Jeśli masz specjalne wymagania dotyczące diety daj nam znać 

Pokoje są 2, 3 i 4 osobowe. Do dwuosobowego jest dopłata 50zł/os, do 2-os apartamentu - 80zł/os. Dojazd we własnym zakresie. Istnieje możliwość wspólnych przejazdów- polecamy! Będziemy pomagać przy carsharingu po zerbraniu się grupy.

INFO COVID -19 

👉Dostaniecie całkowity zwrot wpłaty, jeśli wyjazd będzie musiał być odwołany z powodu rządowych obostrzeń. Znajdziemy nowy termin na weekend jogowo-zielarski, a ty będziesz miała wybór czy chcesz z nami jechać w tym czasie czy wolisz zwrot wpłaty. Także no worries! Możesz rezerwować ze spokojnym sumieniem 🥰

Na wyjeździe dołożymy wszelkich starań by było bezpiecznie dla Ciebie i dla nas ; ) Przewidziany jest limit uczestników- kameralna grupa, pokoje są 2-4 osobowe i przestrzenne, dom jest ogromny i przewidziany tylko dla naszej kameralnej grupy, więc każdy będzie miał dużo przestrzeni. Większość aktywności odbywać się będzie na świeżym powietrzu + dezyntekcja oraz wietrzenie pomieszczeń sprawia, że możes być spokojna o swoje bezpieczeństwo :)  

Z nami odżywisz ciało, ducha i umysł już za 4 tygodnie! 

Jedziesz na ultimate relaks?

Do zobczenia! 

Patrycja & Natalia

Bilety

 • earlybirds

  Do 31 marca lub do wykorzystania 4 pierwszych miejsc Prosimy płacić zwykłym przelewem bankowym.

  1190,00 zł
  Wyprzedane
 • midbirds

  Do 30 kwietnia lub do wykorzystania 4 kolejnych miejsc. Proszimy płacić zwykłym przelewem bankowym.

  1290,00 zł

Suma

0,00 zł

Udostępnij to wydarzenie

Ziemiosfera_full_b@2x.png
bottom of page