top of page

sob., 14 maj

|

Gdańsk

Emergency Polish MAJ

J. polski w pigułce dla uchodźców z Ukrainy SOBOTY

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Emergency Polish MAJ
Emergency Polish MAJ

Czas i lokalizacja

14 maj 2022, 12:30 – 13:30

Gdańsk, Dmowskiego 10 A/i B, 80-264 Gdańsk, Poland

O wydarzeniu

Witajcie!

W związku z obecną sytuacją i w odpowiedzi na potrzeby osób, które uciekły przed wojną zaczynamy spotkania z językiem polskim! Pomagamy już nie sprintem, a maratonem.

Jest już w Trójmieście ogrom osób, które chcą nauczyć się podstaw języka polskiego, który jest furtką do łatwiejszego odnalezienia się w nowej rzeczywistości. Z doświadczenia wiemy, że google tłumacz nie zawsze daje rade, a czasami wystarczy kilka słów i już jest łatwiej się dogadać z osobą, którą przyjęło się pod własny dach.

J. polski w pigułce obejmuje zagadnienia takie jak: przedstawienie się, zdrowie, jak dojade itp. Podstawy podstaw, ktore pozwolą na dogadanie się, zanim ktoś pójdzie na typowy kurs językowy. Spotkania trwają od 1h do 1,5h w zalezności od zajęć. 

Jeśli zdarzy się, że nie można dalej kontynuować zajęc w grupie bądź wydarzy się coś nieprzewidzianego prosimy o kontakt, w wyjątkowych sytuacjach, pomożemy odrobić zajęcia. Prosimy by nas uprzedzić na hello@ziemiosfera.pl, jeśli zapisana osoba jednak nie będzie mogła przyjść. Jest mnóstwo chętnych i dzięki temu, że nas uprzedzisz, ktoś będzie miał szansę postawić w Polsce pierwsze kroki! Z góry dziekujemy :)

 Zajęcia poprowadzi Pani Karolina, certyfikowany nauczyciel j. polskiego oraz studenci studiów podyplomowych z nauczania języka polskiego jako obcego (w ramach praktyk w Akademii Języka Polskiego, szkole polskiego dla obcokrajowców, która mieści się przy Ziemiosferze). Każdy współtworzy tą inicjatywę bezinteresownie.

Osoby kaszlące, z gorączką czy innymi objawami choroby prosimy o pozostanie w domu. Będzie jeszcze okazja by skorzystac z naszego kursu jak wyzdrowiejesz :)

Organizujemy również inne aktywności integrujące społeczność ukraińsko-polską. Sprawadź na naszym fanpageu oraz oczywiście polub stronę, by być na bierząco z organizowanymi przez nas wydarzeniami :)

Do zobaczenia!

Bilety

  • Test

    0,00 zł
    Wyprzedane

To wydarzenie jest wyprzedane

Udostępnij to wydarzenie

Ziemiosfera_full_b@2x.png
bottom of page