top of page

czw., 24 mar

|

Gdańsk

Emergency Polish/ j. polski dla uchodźców z Ukrainy

Spotkania z językiem polskim, sprawdź opis.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Emergency Polish/ j. polski dla uchodźców z Ukrainy
Emergency Polish/ j. polski dla uchodźców z Ukrainy

Czas i lokalizacja

24 mar 2022, 17:00 – 18:30

Gdańsk, Dmowskiego 10 A/i B, 80-264 Gdańsk, Poland

O wydarzeniu

Witajcie!

W związku z obecną sytuacją i w odpowiedzi na potrzeby osób, które uciekły przed wojną zaczynamy spotkania z językiem polskim! Pomagamy już nie sprintem, a maratonem.

Jest już w Trójmieście ogrom osób, które chcą nauczyć się podstaw języka polskiego, który jest furtką do łatwiejszego odnalezienia się w nowej rzeczywistości. Z doświadczenia wiemy, że google tłumacz nie zawsze daje rade, a czasami wystarczy kilka słów i już jest łatwiej się dogadać z osobą, którą przyjęło się pod własny dach.

Do końca marca będą to jednorazowe, darmowe spotkania trwające 1,5h. Od kwietnia do czerwca będzie to krótki cykl (również darmowych) spotkań. Będziemy obejmować zagadnienia takie jak: przedstawienie się, zdrowie, jak dojade itp. Podstawy podstaw, ktore pozwolą na dogadanie się, zanim ktoś pójdzie na typowy kurs językowy. Zajęcia poprowadzą studenci studiów podyplomowych z nauczania języka polskiego jako obcego (w ramach praktyk w Akademii Języka Polskiego, szkole polskiego dla obcokrajowców, która mieści się przy Ziemiosferze. W organizacji pomagają też wolontariusze. Każdy współtworzy tą inicjatywę bezinteresownie.

Zapisy obowiązkowe- na każdy dzień jest 10 miejsc. Dezynfekcja i maseczki obowiązkowe.

Prosimy by nas uprzedzić na hello@ziemiosfera.pl, jeśli zapisana osoba jednak nie będzie mogła przyjść. jest mnóstwo chętnych i dzięki temu, że nas uprzedzisz, ktoś będzie miał szansę postawić w Polsce pierwsze kroki! Z góry dziekujemy :)

Osoby kaszlące, z gorączką czy innymi objawami choroby prosimy o pozostanie w domu. Będzie jeszcze okazja by skorzystac z naszego kursu jak wyzdrowiejesz :)

Organizujemy również inne aktywności integrujące społeczność ukraińsko-polską. Sprawadź na naszym fanpageu oraz oczywiście polub stronę, by być na bierząco z organizowanymi przez nas wydarzeniami :)

Do zobaczenia!

Bilety

  • rezerwacja miejsca

    0,00 zł
    Wyprzedane

To wydarzenie jest wyprzedane

Udostępnij to wydarzenie

Ziemiosfera_full_b@2x.png
bottom of page