top of page

sob., 23 kwi

|

Gdańsk

Emergency Polish

J. polski w pigułce dla uchodźców z Ukrainy

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Emergency Polish
Emergency Polish

Czas i lokalizacja

23 kwi 2022, 10:35 – 11:45

Gdańsk, Dmowskiego 10 A/i B, 80-264 Gdańsk, Poland

O wydarzeniu

Witajcie!

W związku z obecną sytuacją i w odpowiedzi na potrzeby osób, które uciekły przed wojną zaczynamy spotkania z językiem polskim! Pomagamy już nie sprintem, a maratonem.

Jest już w Trójmieście ogrom osób, które chcą nauczyć się podstaw języka polskiego, który jest furtką do łatwiejszego odnalezienia się w nowej rzeczywistości. Z doświadczenia wiemy, że google tłumacz nie zawsze daje rade, a czasami wystarczy kilka słów i już jest łatwiej się dogadać z osobą, którą przyjęło się pod własny dach.

J. polski w pigułce to łącznie 5 spotkań z nauczycielami j. polskiego jako języka obcego. Obejmuje zagadnienia takie jak: przedstawienie się, zdrowie, jak dojade itp. Podstawy podstaw, ktore pozwolą na dogadanie się, zanim ktoś pójdzie na typowy kurs językowy. 

Dwa ostatnie spotkania w kwietniu t o kontynuacja dla grupy, która zaczęła naukę polskiego w marcu. Zapisać się i dołączyć można jednak w każdym momencie.

Daty zajęć:

7 kwiecień 17-18:30 (czwartek)

14 kwiecień 17-18:30 (czwartek)

23 kwiecień 17-18:30 (sobota)

30 kwiecień 17-18:30 (sobota)

Jeśli zdarzy się, że nie można dalej kontynuować zajęc w grupie bądź wydarzy się coś nieprzewidzianego prosimy o kontakt, w wyjątkowych sytuacjach, pomożemy odrobić zajęcia. Prosimy by nas uprzedzić na hello@ziemiosfera.pl, jeśli zapisana osoba jednak nie będzie mogła przyjść. Jest mnóstwo chętnych i dzięki temu, że nas uprzedzisz, ktoś będzie miał szansę postawić w Polsce pierwsze kroki! Z góry dziekujemy :)

 Zajęcia poprowadzi Pani Karolina, certyfikowany nauczyciel j. polskiego oraz studenci studiów podyplomowych z nauczania języka polskiego jako obcego (w ramach praktyk w Akademii Języka Polskiego, szkole polskiego dla obcokrajowców, która mieści się przy Ziemiosferze). Każdy współtworzy tą inicjatywę bezinteresownie.

Osoby kaszlące, z gorączką czy innymi objawami choroby prosimy o pozostanie w domu. Będzie jeszcze okazja by skorzystac z naszego kursu jak wyzdrowiejesz :)

Organizujemy również inne aktywności integrujące społeczność ukraińsko-polską. Sprawadź na naszym fanpageu oraz oczywiście polub stronę, by być na bierząco z organizowanymi przez nas wydarzeniami :)

Do zobaczenia!

Bilety

  • rezerwacja miejsca

    0,00 zł
    Wyprzedane

To wydarzenie jest wyprzedane

Udostępnij to wydarzenie

Ziemiosfera_full_b@2x.png
bottom of page