top of page

wt., 05 kwi

|

Gdańsk

Emergency Polish (1)

J. polski w pigułce dla uchodźców z Ukrainy grupa wtorkowa

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Emergency Polish (1)
Emergency Polish (1)

Czas i lokalizacja

05 kwi 2022, 17:00 – 18:30

Gdańsk, Dmowskiego 10 A/i B, 80-264 Gdańsk, Poland

O wydarzeniu

Witajcie!

W związku z obecną sytuacją i w odpowiedzi na potrzeby osób, które uciekły przed wojną zaczynamy spotkania z językiem polskim! Pomagamy już nie sprintem, a maratonem.

Jest już w Trójmieście ogrom osób, które chcą nauczyć się podstaw języka polskiego, który jest furtką do łatwiejszego odnalezienia się w nowej rzeczywistości. Z doświadczenia wiemy, że google tłumacz nie zawsze daje rade, a czasami wystarczy kilka słów i już jest łatwiej się dogadać z osobą, którą przyjęło się pod własny dach.

J. polski w pigułce to łącznie 5 spotkań z nauczycielami j. polskiego jako języka obcego. Obejmuje zagadnienia takie jak: przedstawienie się, zdrowie, jak dojade itp. Podstawy podstaw, ktore pozwolą na dogadanie się, zanim ktoś pójdzie na typowy kurs językowy. Pierwsze spotkanie jest godzinne, reszta trwa 1,5h. 

Daty spotkań kwietniowej grupy wtorkowej: 

5 kwiecień 17-18:30

12 kwiecień 17-18:30

19 kwiecień 17-18:30

26 kwiecień 17-18:30

By uczestniczyć w zajęciach, należy przyjść na pierwsze godzinne zajęcia 24.03/29.03 lub 31.03 oraz zapisać się na grupę w dany dzień. Możliwy jest albo wtorek albo czwartek (osobne zapisy), można wybrać preferencyjny termin, ale po zapisie na dany dzień, należy stawić się właśnie w dni wybranej grupy (nie ma zamian, odrabiania, przekładania itp).

Jeśli zdarzy się, że nie można dalej kontynuować zajęc w grupie bądź wydarzy się coś nieprzewidzianego prosimy o kontakt, w wyjątkowych sytuacjach, pomożemy odrobić zajęcia. Prosimy by nas uprzedzić na hello@ziemiosfera.pl, jeśli zapisana osoba jednak nie będzie mogła przyjść. Jest mnóstwo chętnych i dzięki temu, że nas uprzedzisz, ktoś będzie miał szansę postawić w Polsce pierwsze kroki! Z góry dziekujemy :)

 Zajęcia poprowadzi Pani Karolina, certyfikowany nauczyciel j. polskiego oraz studenci studiów podyplomowych z nauczania języka polskiego jako obcego (w ramach praktyk w Akademii Języka Polskiego, szkole polskiego dla obcokrajowców, która mieści się przy Ziemiosferze). Każdy współtworzy tą inicjatywę bezinteresownie.

Osoby kaszlące, z gorączką czy innymi objawami choroby prosimy o pozostanie w domu. Będzie jeszcze okazja by skorzystac z naszego kursu jak wyzdrowiejesz :)

Organizujemy również inne aktywności integrujące społeczność ukraińsko-polską. Sprawadź na naszym fanpageu oraz oczywiście polub stronę, by być na bierząco z organizowanymi przez nas wydarzeniami :)

Do zobaczenia!

Bilety

  • lista

    0,00 zł
    Sprzedaż zakończona

Suma

0,00 zł

Udostępnij to wydarzenie

Ziemiosfera_full_b@2x.png
bottom of page