top of page

Mon, 22 Apr

|

Ziemiosfera

Warsztat o klimacie

Darmowe warsztaty/ angażująca gra o zmianach klimatu

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Warsztat o klimacie
Warsztat o klimacie

Czas i lokalizacja

22 Apr 2024, 16:00 – 19:00

Ziemiosfera, Romana Dmowskiego 10 A/i b, 80-264 Gdańsk, Polska

O wydarzeniu

Poznaj kluczowe elementy nauki o klimacie - w przystępny i interaktywny sposób! Warsztat dla dorosłych oraz młodzieży, dla każdego poziomu zaawansowania, na żywo w Ziemiosferze. 

Szukasz interesującego i angażującego formatu zgłębiania wiedzy o klimacie? Czujesz, że brakuje Ci połączenia kropek w tym, co już wiesz? A może po prostu chcesz lepiej zrozumieć naszą obecną sytuację na planecie i wzajemne połączenia zachodzących zmian klimatu oraz podyskutować o rozwiązaniach?  

Jeśli tak, to zapisz się już teraz. Ilość miejsc jest ograniczona ;) 

Czym dokładnie jest Mozaika Klimatyczna?  Ten warsztat pozwala na poznanie kluczowych elementów nauki o klimacie, od wzrostu poziomu CO2 w atmosferze, po zakwaszenie oceanu czy zaburzenia obiegu wody. Warsztat ukazuje relacje przyczynowo-skutkowe oraz wpływ deregulacji naturalnych mechanizmów zarówno na ekosystemy, jak i życie ludzkie.

Mozaika Klimatyczna została stworzona przez francuskiego inżyniera Cedrica Ringenbacha i prowadzona jest przez nas na licencji Stowarzyszenia Le Fresque du Climat. Podczas warsztatu zapewniony jest najwyższy poziom merytoryczny. Materiały oparte są na raportach IPCC, czyli Międzyrządowego Zespołu ds. Zmiany Klimatu, a warsztat prowadzony jest przez wyszkolonych trenerów. 

 Jak to działa?

​​Podczas warsztatu uczestnicy poznają kilka zestawów kart, na których przedstawiona jest wiedza z zakresu nauki o klimacie. Wspólnie grupa dyskutuje nad związkami przyczynowo-skutkowymi pomiędzy kartami i tworzy rodzaj mozaiki ilustrujący różnorodne zależności. Po przedyskutowaniu wszystkich kart i ułożeniu mozaiki jest też czas na refleksję, rozmowę o emocjach oraz wprowadzenie do tematu rozwiązań dla kryzysu klimatycznego   

Prowadzące: Agnieszka Zielińska, Magdalena Piotrzkowska

Bilety

  • darmowy bilet dla 1 os

    PLN 0.00
    Sold Out

This event is sold out

Udostępnij to wydarzenie

Ziemiosfera_full_b@2x.png
bottom of page